Pozycjonowanie stron – co w tym temacie można zrobić samodzielnie?

Posted on

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron

Warto zawsze pamiętać o tym, że samo umieszczenie swojej strony na serwerze i przypisanie do niej domeny nie oznacza, że już jest po kłopocie. To prawda, że w tym momencie nasza strona staje się już widoczna w sieci. Oznacza to jednak tylko tyle, że wpisując do przeglądarki internetowej naszą domenę zostaniemy przekierowani na stronę. Co z tego jednak skoro nazwę tej domeny znamy tylko my, i może jeszcze parę osób z naszego najbliższego otoczenia. Strona musi być dobrze widoczna w największych wyszukiwarkach internetowych, a w szczególności w Google, które jest największym potentatem na rynku. Witrynę można ręcznie wpisać do spisu stron wbudowanego w wyszukiwarkę, ale to i tak nie zmienia naszej złej pozycji. Wpisując słowa kluczowe charakteryzujące naszą stronę znajdziemy ją gdzieś na szarym końcu wyników wyszukiwania. Aby to zmienić potrzebne jest pozycjonowanie, które po części możemy robić samemu. Mając trochę czasu i wiedzy można zaoszczędzić trochę pieniędzy.Na początek jednak ważna rzeczy. Pozycjonowanie stron to sprawa bardzo delikatna i dlatego ważne jest tutaj zachowanie umiaru. Nie możemy z dnia na dzień zasypać internetu linkami do naszej strony bo ta zostanie zakwalifikowana jako SPAM i na dobre zostanie usunięta.

Decydując się na samodzielne pozycjonowanie warto zacząć od zwykłego katalogowania. W sieci znajdziemy tysiące katalogów stron internetowych do których dodajemy wpisy z nasza witryną. Wpis to tak naprawdę opis naszej strony, w którym umieszcza się słowa kluczowe, a pod nie wstawia link do witryny. To chyba najłatwiejsza i jednocześnie najtańsza forma na pozycjonowanie stron.

Mając więcej czasu można robić także zaplecza. Są to proste strony internetowe stawiane zazwyczaj na darmowych skryptach, które robi się w kilka minut. Takie Pozycjonowanie stron polega po prostu na tworzeniu na każdym zapleczu wartościowych treści opisujących naszą witrynę. Oczywiście w tej treści także zamieszczamy słowa kluczowe i w ten sposób znów linkujemy własną stronę. Warto do tego celu wykupić dodatkowy hosting, nie musi być szczególnie wydajny.

Tags: , , ,