Długopisy z nadrukiem na wiecach politycznych

Posted on

Długopisy z nadrukiem

Długopisy z nadrukiem

Współczesne partie polityczne często prowadzą działania tożsame z działaniami marketingowymi prywatnych firm. Działania te służą przyciąganiu uwagi ludzi – w tym wypadku wyborców – oraz zwrócenia ich uwagi na konkretny problem, aktywność danej partii, bądź po prostu przekonania ich, by na tę właśnie partię oddali swój głos w najbliższych wyborach. Organizuje się w tym celu m. in. wiece polityczne. Jest to forma imprezy plenerowej, podczas której manifestuje się poparcie dla partii lub ewentualnie zapoznaje z jej programem, dokonaniami, itp. Podczas tego rodzaju wieców można także rozdawać gadżety, które dodatkowo mogą wiązać uczestników wiecu z daną partią.

Dobrym przykładem gadżetów rozdawanych na wiecu mogą być długopisy z nadrukiem. Rzecz jasna nadrukiem tym będzie nazwa partii, logo, hasło wyborcze, itp. Wszystko to, dzięki czemu można popularyzować daną formację i zachęcić ludzi do głosowania na nią. Oczywiście ograniczona powierzchnia długopisów jest tutaj pewną przeszkodą, jednakże jest to powierzchnia wystarczająca do umieszczenia nazwy, loga oraz hasła.

Długopisy z nadrukiem mogą być na wiecach rozdawane wszystkim uczestnikom, np. roznoszone przez członków partii lub jej sympatyków. Rozdawanie to może dotyczyć tych, którzy w wiecu uczestniczą, bądź też przechodniów, zachęcając ich jednocześnie do wzięcia udziału w wydarzeniu. W innym przypadku gadżety owe mogą być także rozdawane tym, którzy podpiszą się pod jakąś ideą, petycją, itp. Zwykle podczas wieców politycznych różnego rodzaju idee lub petycje są omawiane.

Jaką rolę odgrywają długopisy z nadrukiem na wiecach? Po pierwsze, jak wspomniano, zachęcają ludzi, zarówno członków i sympatyków, jak i przechodniów, do wzięcia udziału w wydarzeniu. Po drugie natomiast pomagają popularyzować partię, ponieważ każdy, kto weźmie taki długopis do domu, będzie automatycznie promował nazwę partii. Jest to dla każdej formacji politycznej doskonała reklama. Z reklamy tego rodzaju nikt nie może zrezygnować, ponieważ pozbawiłby się mocnego wsparcia marketingowego.

Tags: , , ,